Pokud hledáte způsob, jak si trvale udržíte hladinu glukózy na zdravé úrovni a jak se orientovat v nástrahách, které při nákupu potravin na nás všech číhají, pak jste na správném místě.

To, co se už o chvíli dozvíte, vám může kompletně změnit pohled na dosavadní stravovací návyky a rutinu při nákupu správných potravin

Už to není jen o zdravém stravování.

Svět se mění rychle a minimálně stejně rychle se rozšiřuje i výběr potravin, které v hypermarketech můžete nakupovat.

Pravda však je taková, že při každém nákupu pravděpodobně nevědomky přicházíte o třetinu peněz, které byste mohli buď ušetřit nebo si za ně nakoupit další zdravé potraviny, které by vám pomohli zlepšit vaši glykémii.

Ušetřit desítky eur na nákupu a zároveň se zdravě stravovat? Nonsens, který se právě stává realitou

Ať už jste diabetik, který zápasí dennodenně s vysokou glykémií nebo jen zkrátka máte zájem zlepšit své stravovací návyky, asi se shodneme na tom, že všichni se díváme i na cenu potravin.

Někdy až do takové míry, že se vzdáte kvality potravin na úkor ceny. To má v dlouhodobém horizontu za následek, že sice ušetříte peníze, ale doplatíte na to vašim zdravím.

…a jak už bývá zvykem, tyto nekvalitní potraviny často vedou k onemocněním, jako je právě cukrovka.

Na druhé straně, ne všechno levné je i nekvalitní a možná se vám náhodně podaří ušetřit a zároveň i vybrat potravinu, která bude pro vaše zdraví prospěšná.

Problém je právě to slovo „NÁHODNĚ“, protože existuje vysoká šance, že momentálně nevíte dvě nejdůležitější věci:

1. Podle čeho vybírat zdravé potraviny

2. Jak na zdravých potravinách ušetřit

Rozhodnutí, která při nákupu potravin děláte jsou často ty, které zhoršují průběh cukrovky

Když se nad tím zamyslíte, o vašem zdraví se nezačne rozhodovat až v kuchyni, ale už při samotném nákupu potravin.

Právě proto je nesmírně důležité vědět nakupovat nejen zdravé a kvalitní potraviny, ale také, abyste je nakoupili výhodně.

Pravda je však taková, že často lidem dělají problémy obě tyto věci a v nejhorším případě se můžete dostat do stavu, kdy kupujete předražené a navíc i nekvalitní potraviny.

Abyste již od dnes mohli začít uplatňovat některé z principů inteligentního nakupování potravin, připravili jsme si pro vás pár tipů, které vám v tom pomohou.

6 tipů pro šetrné nakupování potravin

1. Vybavte si klubové karty

Může to znít jako nepodstatná věc, ale některé potraviny jsou opravdu levnější pokud máte například Tesco nebo Billa klubovou kartu. Tímto způsobem dokážete při větších nákupech ušetřit i několik desítek korun a to jen proto, že „pípnete“ kartou o senzor.

2. Nikdy nechoďte na nákup hladový

Pokud nakupujete na prázdný žaludek, tak je pravděpodobnější, že nakoupíte potraviny, které byste za normálních okolností nekoupili, a které vlastně nějak ani nepotřebujete.

Proto je užitečné se před nákupem vždy najíst.

3. Vybírejte si značky clever a značky obchodu ve kterém nakupujete

Toto je jeden z nejlepších tipů, jak ušetřit při nákupu nemalé peníze. Obchody jako Billa, Tesco, Kaufland a další mají vlastní značky, které jsou ve srovnání i o 30% levnější než značky ostatních výrobců. Není to proto, že by byly nekvalitní, ale tím, že je vyrábějí, tak si nemusí do ceny přičíst různé náklady jako například cenu za marketing a často mají z nich i menší marži.

4. Ještě před nákupem si napište, jaké potraviny potřebujete

Ze statistik vyplývá, že čím je člověk v obchodě déle, tím má větší tendenci utratit více peněz. Tím, že si na papír napíšete co vám chybí a co potřebujete koupit, ušetříte čas a díky tomu pravděpodobně i peníze.

5. Zvažte možnost nákupu ve více obchodech

Pokud máte na výběr nakupovat z více obchodů, tak se často vyplatí investovat jednorázově více času a porovnat si ceny potravin v různých obchodech. Často se stává, že dvě stejné potraviny mají ve dvou obchodech rozdílné ceny. Maso je například levnější v obchodě A a zase v obchodě B je maso dražší, ale dá se tam koupit levněji zelenina.

Pokud si tedy uděláte přehled o cenách potravin v jednotlivých obchodech, je dost pravděpodobné, že dokážete i dost ušetřit.

6. Zkuste nakoupit potraviny z velkoskladu

V některých městech jsou specializované sklady například na ovoce, zeleninu, ale i další potraviny, o kterých si lidé myslí, že z těchto skladů mohou nakupovat pouze obchody ve velkých množstvích. Někdy to však neplatí a můžete narazit na sklad, ve kterém si můžete za velkoobchodní ceny nakoupit potraviny i ve standardním množství a tím ušetříte peníze za příplatek v maloobchodě.

Toto jsou jen některé ze způsobů, které vám pomohou nakoupit potraviny mnohem úsporněji.

Při nákupu potravin však na vás číhají mnohé další nástrahy, které vás stojí nejen peníze navíc, ale zhoršují i vaše zdraví a pokud máte cukrovku a vysokou glykémii, tak byste se těmto nástrahám měli rozhodně vyvarovat.

…a z toho důvodu vám s potěšením představujeme…

2. vydání knihy Dia receptů pro zdravou glykémii

2. vydání rozšiřuje knihu Dia receptů o dosud neprobádané témata, která vám pomohou nejen lépe zvládat vaši glykémii a cukrovku, ale navíc vám ušetří i nemalé množství času a peněz.

Cenné informace vyzkoušené v praxi nyní v jedné knize, která vám doslova otevře oči.

Pokud jste se dosud nacházely na hranici mezi kvalitním výběrem potravin a otázkou, zda si je můžete dovolit, pak 2. vydání knihy Dia receptů je vaše vstupenka k zdravějším a levnějším potravinám, která vás dostane ven z tohoto věčného dilematu.

Nyní můžete mít obojí bez zbytečného váhání a tím získat velkou výhodu při zlepšení vaší glykémie a zdraví obecně.

Bez zbytečných balastů získáte praktický návod, který vás provede procesem nákupu kvalitních a zdravých potravin za mnohem lepší ceny, které byly dosud možná překážkou na cestě za zdravou glykémii.

Cesta od nákupu až po přípravu zdravých a chutných receptů, i tak bychom mohli definovat 2. vydání knihy Dia receptů.

Díky těmto cenným informacím budete mít konečně jasno v tom, jak zvládnout celý proces výhodného nakupování potravin a jak tyto potraviny proměníte na recepty, za které se vám vaše glykémie určitě poděkuje.

Pokud upřednostňujete zaslat knihu Dia receptů na adresu:

Pokud upřednostňujete e-knihu Dia receptů ve formátu PDF:

kniha Dia receptů – průvodce šetrného nákupu kvalitních potravin je rozdělena do 5 sekcí.

Sekce 1. Naučte se vybírat potraviny pro diabetiky

K tomu, aby byla vaše glykémie v pořádku, je třeba začít pěkně od začátku a to správným výběrem potravin. V této sekci se dozvíte všechny důležité vlastnosti potravin, které byste při jejich koupi neměli přehlédnout.

Nyní nemáme na mysli jen nutriční hodnotu potravin, kterou najdete na etiketě, ale například jejich původ, vzhled, kvalita obalu a další na první pohled detaily, které jsou na určení kvality potravin nesmírně důležité.

Většina z těchto vlastností jsou tak nenápadné, že si je při běžném nákupu buď nevšimnete nebo jim nebudete věnovat pozornost.
Určují však nutriční kvalitu potraviny a jsou nezbytné pro účely zdravého stravování.

Pouze tehdy, když jim začnete věnovat pozornost se budete moci při koupi potravin správně rozhodovat a vybrat si tak správné potraviny, díky kterým budete moci plně využít jejich potenciál na zlepšení vaší glykémie a celkového zdraví.

Dále se na názorném příkladu dozvíte, jak ušetříte přes 32% při nákupu potravin v běžném hypermarketu. Pouze pro názornost, při běžném 1500 korunovém nákupu to představuje 480 korun, které můžete použít na nákup dalších zdravých a kvalitních potravin.

Naučíte se také rozlišovat kvalitu základních makronutrientů, což vám pomůže při výběru potravin, které nejsou ochuzeny o důležité nutriční složky.

Získáte také přehled o důležitých látkách, které mají významný vliv na:

NN

zlepšení inzulinové citlivosti

NN

zlepšení beta buněk pankreatu

NN

optimalizaci produkce inzulínu

NN

zdraví kardio vaskulárního systému

NN

zdraví trávicího systému

NN

zmenšení zánětlivých procesů v organismu

To je však pouze malá ukázka toho, co se v této sekci dozvíte.

Sekce 2. Detoxikace organismu

Nedostatečná očista organismu od toxinů má často za následek příznaky jako:

trvalá únava

podrážděnost

bolesti břicha, nadýmání

celkové ztuhnutí svalů

bolesti kloubů, kolen, palců na nohách

kožní problémy

lámání nehtů, vroubkování nehtů

zhoršené vidění

ledvinové kameny a mnoho dalších

Pokud pociťujete některé z těchto příznaků je dost možné, že je váš organismus doslova zahlcen toxiny a vaše orgány odpovědné za očistu organismu vám jen naznačují, že byste jim měli věnovat více pozornosti.

Ve druhé sekci proto objevíte 10 jednoduchých triků na snížení množství toxinů v organismu, které můžete ihned začlenit do každodenního života.

…a ne jen to.

Ukážeme vám 4 konkrétní postupy, jimiž podpoříte zdraví tří důležitých orgánů a to jater, ledvin a střev.

Právě tyto tři orgány jsou při detoxikaci organismu klíčové a zanedbávání jejich zdraví může spustit řetězovou reakci zdravotních komplikací, z nichž občas již není cesty zpět.

Sekce 3. Velikost porcí

Jakmile ve třetí kapitole zjistíte pravdu o vlivu velikosti porcí na glykémii, vůbec bychom se nedivili, že zůstanete zděšen.

Toto závratné zjištění bude mít za následek, že si pravděpodobně již dvakrát rozmyslíte nejen jaké jídlo dáváte na talíř, ale i jaké množství.

S velikostí porce souvisí i další faktory, které mají pozitivní nebo negativní vliv na vaši glykémii.

Proto se dále v této kapitole dozvíte:

NN

Kolik jídel denně byste měli přijmout

NN

Jaký je optimální poměr mezi hlavními makronutrienty

NN

Jak na základě vašeho pohlaví a tělesných faktorů zjistíte vaši denní kalorickou potřebu podle metody určené právě diabetikům

V souvislosti s počtem porcí se také dozvíte jedno logické zdůvodnění pro určení denní frekvence stravování, které můžete ihned aplikovat do praxe.

Sekce 4. Recepty pro diabetiky

Diabetické recepty, které objevíte v předposlední kapitole byly sestaveny na základě poctivého výběru potravin pro účely zlepšení glykémie a současně tak, aby byly chutné a finančně nenáročné.

Každý recept obsahuje:

NN

Fotku výsledného receptu ve vysokém rozlišení

NN

přibližný čas potřebný k přípravě receptu

NN

podrobný seznam ingrediencí

NN

srozumitelný postup přípravy

NN

několik podnětů k receptu ve formě tipů nebo dalších užitečných informací

NN

detailní výpis nutričních hodnot

Recepty pro diabetiky jsou dále přehledně rozděleny do 5 základních chodů:

Snídaně

Přesnídávka

Oběd

Svačina

Večeře

Kniha plná zdravých receptov rozmanitej chuti obsahuje

RECEPTY Z OVOCE

DEZERTY

RECEPTY ZE ZELENINY

POLÉVKY

RECEPTY Z luštěnin

SALÁTY

RECEPTY Z MASA

SPECIALITY

Recepty, které potěší nejen vaše zdraví, ale okouzlí vás i svou chutí a vůní

Mysleli jsme ta každý detail a proto recepty neobsahují žádnou ingredienci, která by byla v rozporu s pravidly zdravého stravování.

Ať už se jedná o bílou mouku nebo potraviny s vysokým glykemickým indexem, na všechno jsme mysleli už před sestavením těchto úžasných receptů, které tyto a další nezdravé ingredience neobsahují a proto se díky své chuti a výživové hodnotě sejdou nejen diabetikům, ale i lidem, kteří by rádi vnikli do světa zdravého stravování.

SEKCE 5. 21-denní stravovací plán

V páté sekci knihy se na názorném 21 denním stravovacím plánu přesvědčíte, jak jednoduché je sestavit si stravovací harmonogram, který vám pomůže udržet vaši glykémii v normě.

V této kapitole již budete dokonale ovládat pravidla zdravého stravování, takže si budete moci stravovací plán upravit na základě svých preferencí a fantazie.

Přehledný stravovací plán, který můžete hravě následovat je rovněž doplněn o kalorický výpis na každý den, díky kterému si zachováte o kalorickém příjmu přehled i při případné záměně jednotlivých potravin.

Tento diabetický stravovací plán naceněn na 2450 Kč nyní získáte jako součást pokračování knihy Dia receptů, které obě jsou svou komplexností v oblasti zdravé výživy s důrazem na optimalizaci hladiny glykémie jediné na Českém trhu.

Od prvního vydání knihy Dia receptů už uplynuly téměř 3 roky a z toho 14 měsíců trvalo, než se nám podařilo napsat její pokračování, které by svou kvalitou splňovalo přinejmenším stejnou úroveň.

Přestože se za tento čas zvedly náklady na papír a dopravu, zůstali jsme se držet našich zásad a nepromítnou tyto překážky do výsledné ceny.

Cena u nás neroste, právě naopak…

Ve skutečnosti je možné říci, že vám kniha ještě vydělá nemalou částku a to díky metodám šetrného nakupování potravin, které vám mohou ušetřit více než 30% z ceny nákupu.

…a o tom se přesvědčili i někteří lidé, kteří tato pravidla vyzkoušeli.

Naše kniha, vaše zkušenosti

Děkujeme všem za upřímnou zpětnou vazbu

Ve dvojce se mi líbí ty rady na to šetrné nakupování…

V první řadě děkuji i já vám že jste mi dali touto formou o pokračování vědět protože mám vaše první vydání a líbilo se mi. Pokud vám to nevadí vyjádřím se jen stručně.  Ve dvojce se mi líbí ty rady na to šetrné nakupování, zkusil jsem to reálně a opravdu se mi podařilo ušetřit tímto způsobem. Kniha uz sice nemá tolik info o individuálních potravinách ale to se vám tam už asi nevešlo. Recepty jsou také fajn, já sice nevařím, ale žena si je velmi chválí. Snad tak stačí. Vlado

Vlado F.

Jaklecitcukrovku.cz
5
2021-04-27T16:48:55+02:00

Vlado F.

V první řadě děkuji i já vám že jste mi dali touto formou o pokračování vědět protože mám vaše první vydání a líbilo se mi. Pokud vám to nevadí vyjádřím se jen stručně.  Ve dvojce se mi líbí ty rady na to šetrné nakupování, zkusil jsem to reálně a opravdu se mi podařilo ušetřit tímto způsobem. Kniha uz sice nemá tolik info o individuálních potravinách ale to se vám tam už asi nevešlo. Recepty jsou také fajn, já sice nevařím, ale žena si je velmi chválí. Snad tak stačí. Vlado
5
1
Jaklecitcukrovku.cz

Jsou zde i mnohé další rady a to se mi také líbí…

Dobrý den Knihu jsem si koupila hlavně kvůli samotným receptům s nimiž jsem spokojená. Jsou zde i mnohé další rady a to se mi také líbí. Také oceňuji že se jde "rovnou k věci" a rychlost dodání. Pokud bych měla hodnotit jako ve škole tak 1-. Ta mínuska asi jen za to, že jste mohli dát trochu větší pismo. pěkný den Maria

Mária K.

Jaklecitcukrovku.cz
5
2021-04-27T16:55:31+02:00

Mária K.

Dobrý den Knihu jsem si koupila hlavně kvůli samotným receptům s nimiž jsem spokojená. Jsou zde i mnohé další rady a to se mi také líbí. Také oceňuji že se jde "rovnou k věci" a rychlost dodání. Pokud bych měla hodnotit jako ve škole tak 1-. Ta mínuska asi jen za to, že jste mohli dát trochu větší pismo. pěkný den Maria
5
1
Jaklecitcukrovku.cz

Nemám jí v podstatě moc co vytknout…

Dobrý den Knihu jsem přečetl nejprve celou abych ji mohl objektivně zhodnotit. Nemám jí v podstatě moc co vytknout, jsou tam vsechny info co jste slíbili na stránce. Za mě super. Milan

Milan B.

Jaklecitcukrovku.cz
5
2021-04-27T17:00:41+02:00

Milan B.

Dobrý den Knihu jsem přečetl nejprve celou abych ji mohl objektivně zhodnotit. Nemám jí v podstatě moc co vytknout, jsou tam vsechny info co jste slíbili na stránce. Za mě super. Milan
5
1
Jaklecitcukrovku.cz

Dia kniha, která není pro každého

Ano, čtete správně…

Všechny naše knihy jsou podstivé a netváří se „moudře“ jen díky nadpisu jako některé knihy pro „diabetiky“, ve kterých najdete recepty na vepřovou krkovičku…

Proto nám napsání knihy zabralo i mnohem více času, protože chceme poskytovat kvalitu a všechny souvislosti si pracně prověřujeme.

Pokud tedy očekáváte recepty a informace snadno dostupné na internetu, pak kniha není pro vás.

Pokud ale dáváte přednost vašemu zdraví a chcete, aby měli informace i nějaký hlubší význam, pak by vám druhé pokračování knihy Dia receptů nemělo chybět.

Už roky držíme slovo i s naší prodlouženou 30 denní garancí vrácení plné částky

V průběhu 30 dní sami zjistíte, že zlepšit glykémii a ještě při tom ušetřit není takový nonsens, jak by se na první pohled mohlo zdát. Přestože jsme knihu napsali tak, abychom s ní byli spokojeni, vy můžete mít jiný názor, který plně respektujeme.

Můžete si proto knihu přečíst a do 30 dnů ji bez udání důvodu vrátit zpět na adresu, čímž se vám vrátí i vámi investovaná částka do této výjimečné knihy. Přestože tímto způsobem podstupujeme případné riziko, chceme s vámi sdílet tyto nápomocné informace, aniž byste cokoliv riskovali.

2. vydání knihy dia receptů pro zdravou glykémii
praktický průvodce zdravého a výhodného nakupování potravin

Zlepšení glykémie nikdy nebylo jen o samotných receptech a proto vám vždy poskytujeme kompletní informace, které vám kousek po kousku odhalí pravidla zdravého stravování, které můžete ihned aplikovat do praxe.

Dnes však poprvé získáte i další velkou výhodu a to ve formě pravidel zdravého a šetrného nakupování potravin, které rozšiřují obě vydání Dia receptů o dosud nevídané možnosti.

Druhé vydání knihy Dia receptů v hodnotě 495 Kč vám s radostí pošleme na vaši adresu. Pokud však nechcete čekat 2 dny na dodání a rádi byste se začali s recepty a všemi benefity seznamovat ihned, můžete si ji zakoupit i ve formátu PDF a to za zlomek ceny pouze 307 Kč!

Pokud upřednostňujete zaslat knihu Dia receptů na adresu:

Pokud upřednostňujete e-knihu Dia receptů ve formátu PDF: