O stránce

Vítejte na našem webu

jaklecitcukrovku.cz je informačně-vzdělávací portál o cukrovce, kterému se během 3 let své existence podařilo rozšířit o témata a produkty, které jsou nápomocné při léčbě cukrovky, její symptomů a komplikací, které s tímto onemocněním souvisejí.

Při psaní článků vycházíme především ze studií, které jsou zveřejněny například na ncbi.nlm.nih.gov ,ale také z vlastních zkušeností, jejichž pravdivost se však vždy snažíme co nejdetailněji prověřit.

Mnohokrát jsme se již doslechli o způsobech alternativní léčby od lidí, kteří si je nemohou vynachválit včetně mé vlastní zkušenosti a tak vznikl portál jaklecitcukrovku.cz, na kterém se věnujeme především alternativním způsobům léčby cukrovky, ale i klasickým způsobům léčby, které jsou však ne vždy pro lidi snadno dostupné.

Za čas fungování portálu se nám dietou a doporučeními podařilo pomoci lidem s vysokou glykémií a tím pravděpodobně i snížit rizika zdravotních komplikací, které s abnormálně vysokou glykémií souvisejí.

To nás motivovalo v práci pokračovat a dokonce založit další portál detoxikacnakura.sk, na kterém píšeme o bylinkách, jejich účincích a o všem, co s tímto tématem souvisí.

Hodláme v naší práci pokračovat a postupně portály rozšiřovat o cenné rady a produkty, které pomohou lidem na jejich cestě za dlouhotrvajícím zdravím.

Tým přispěvatelů

Mé jméno je Bc. Viktor Vaněček a jsem hlavním přispěvatelem a editorem stránky jaklecitcukrovku.cz. Za roky jsem se dostal od kulturistiky až k alternativní medicíně především kvůli bolestem zad na které jsem „musel“ užívat léky, které mi však nedělali dobře. Na poslední chvíli jsem odvolal operaci, protože jsem se dočetl a také doslechl od doktorky, že umělý obratel se může časem „odšroubovat“ a tak by mě čekaly velké komplikace.

Nakonec mi velmi pomohla Vrba bílá, ze které jsem si pravidelně dělával čaj proti bolesti zad a v neposlední řadě mi pomohl i masér, který mi různými pohyby poodstraňoval blokády v páteři. To byla pro mě další zkušenost, že ne vždy je nutné řešit onemocnění léky a chodit za doktory.

Za dlouhá léta jsem přečetl nespočet medicínských článků, knih, studií, dokonce jsem se naučil různé fyzioterapeutické cviky a samozřejmě tím, že se zajímám i o kulturistiku, tak informace o stravě a její účincích vím od předu odzadu.

Napsal jsem několik knih nebo byl jejich spoluautorem jako například:

Holistická léčba cukrovky 2. typu
dia recepty
Delikátní recepty pro diabetiky
Tajemství svalového růstu
Tajemství spalování tuku
…a také jsem psal instrukce k jóga cvikům.

Kromě samotných knih jsem napsal více než 100 článků na témata cukrovka, nabírání svalové hmoty, hubnutí, recepty a samozřejmostí jsou i články o bylinkách.

V případě, že byste se chtěli se mnou zkontaktovat, můžete tak učinit na emailu viktorvanecek@gmail.com.

Mé jméno je Nikola Koledová, jsem zdravotnice a moje práce je mým koníčkem. Kromě toho mám ráda zvířata, věnuji se rodině, mám přátelskou povahu a baví mě radit a pomáhat lidem.

Jmenuji se Bc. Lucia Kopečná a pomáhám s odbornými výrazy na této webové stránce. Zatím stále studuji na Univerzitě Komenského fyziologii, ale už teď se snažím zapojovat do různých projektů jako je web jaklecitcukrovku.cz a dozvědět se tak něco i nad rámec mého studia.

Jak postupujeme při psaní obsahu

Web jaklecitcukrovku.cz je odborný portál a proto se při přidávání odborného obsahu řídíme přísnými pravidly a postupem, který vypadá následovně:

 1. Nejprve si zvolíme téma, které si důkladně nastudujeme.
 2. Jak studovnu používáme vědecké zdroje jako jsou ncbi.nlm.nih.gov , care.diabetesjournals.org , ale také další zahraniční weby o cukrovce jako jsou diabetes.co.uk a diabetes.org a samozřejmě naši oblíbenou google studovnu scholar.google.com a mnohé další ověřené zdroje.
 3. Napíšeme si nadpisy k dalším pod tématům které souvisejí s hlavním tématem, abychom měli jistotu, že pokryjeme detailně celé téma
 4. Při psaní si značíme možné místa umístění obrázků, které by čtenáři pomohly lépe pochopit téma a usnadnit čtení článku
 5. Po napsání článku článek znovu přečteme a opravíme drobné překlepy a provedeme celkovou korekturu a editaci textu včetně vytvoření obsahu ke článku, aby byla zajištěna jeho bezproblémová čitelnost
 6. Nakonec článek kategorizujeme na základě jeho témata, přidáme do některých frází odkazy na relevantní články a článek publikujeme.

Celý tento proces trvá i několik týdnů v závislosti na tématu a od jejího rozsahu.

Na naši Slovenskou verzi stránky odkazují známé i méně známé webové stránky

Náš obsah pomáhá dalším lidem při psaní dalšího obsahu

Z času na čas naši stránku použijí i jako zdroj do dalších článků nebo do PDF dokumentů jako například:

Zdroj pod článkem na modrykonik.sk – Téma o těhotenské cukrovce

Zdroj pod tématem světový den diabetu 2017 v PDF dokumentu – Veřejné zdravotnictví v okrese Stará Ľubovňa

Své působení a znalosti rozšiřujeme stále dál

Alternativní medicína nás tak pohltila, že jsme založili i další portál, ve kterém se věnujeme těmto tématům:

 • Účinky bylinek
 • Jak bylinky užívat
 • Jak kombinovat bylinné směsi
 • Studie zaměřené na účinky bylinek a jejich bioaktivní látky
 • Testování a recenze bylinek

Pokud vás tedy zajímají i témata o bylinkách a jejich účincích, určitě nepřehlédněte naše webové stránky detoxikacnakura.sk

Správný chod webových stránek zajišťuje:

 • way beyond s.r.o.
  Cintorínska 2702/13, Piešťany
  Slovenská republika
  IČO: 50941313
  DIČ: 2120534218
 • info@jaklecitcukrovku.cz
 • +421948026686